Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
Header

Ansatte, tilknyttede & ph.d. studerende

ANSATTE

Professor og forskningsleder Jette Ammentorp
Ph.d., cand.scient.san., sygeplejerske
Direkte telefon 7940 6843
E-mail: jette.ammentorp@rsyd.dk

Professor Regner Birkelund
Dr.phil., ph.d., cand.cur.
Direkte telefon 7940 6416
E-mail: regner.birkelund@rsyd.dk

Postdoc Maiken Wolderslund
Ph.d., cand.scient.san., sygeplejerske
Direkte telefon:
 7940 6774
E-mail:
maiken.wolderslund@rsyd.dk

Adjunkt Connie Timmermann
Ph.d., cand.cur., sygeplejerske
Direkte telefon 7940 6848
Email:
connie.timmermann@rsyd.dk 

Videnskabelig medarbejder Antje-Franziska Knauf
Ph.d., Master i socialøkonomi
Direkte telefon: 7940 6658
E-mail:
antje-franziska.knauf@rsyd.dk

Forskningsassistent Karin Yde Waidtløw
Cand.scient.san.
Direkte telefon: 7940 6774
E-mail:
karin.yde.waidtloew@rsyd.dk 

Forskningsassistent Anne-Mette Honoré Grauslund
Cand.scient.san., fysioterapeut
Direkte telefon: 7940 6658
Email: Anne-Mette.Honore.Grauslund@rsyd.dk

Projektmedarbejder Signe Mårbjerg Severin
Cand.design, interaktionsdesigner
Direkte telefon: 7940 6658
Email: signemaarbjerg@gmail.com

Kontormedhjælper Laila Friis Wolff
Direkte telefon: 7940 6846
E-mail: laila.friis.wolff@rsyd.dk



TILKNYTTEDE

Professor Poul-Erik Kofoed
Overlæge, Med. Doc, M.D., DTM, B.A. (social antropologi)
Direkte telefon: 7636 2230
E-mail: poul.erik.kofoed@rsyd.dk


Adjungeret professor Peter Martin
Faculty of Health, School of Medicine,

Deakin University, Australia
Email: peter.martin@deakin.edu.au


Adjungeret professor Pål Gulbrandsen
Klinikk for helsetjenesteforskning & psykiatri
Akershus Universitet, Oslo
Telefon: +47-67968718
Email: pal.gulbrandsen@medisin.uio.no

 

Postdoc Eva Knutz
Ph.d., Master of Fine Arts
Mobil: 9350 7135
E-mail:
evakknutz@gmail.com


Postdoc Christina Prinds
Christina.Prinds@rsyd.dk 

 


 

PH.D. STUDERENDE

Ph.d. studerende Else Dalsgaard Iversen
Læge, cand.med.
Telefon: 29923536
else.iversen@rsyd.dk
Beskrivelse af ph.d. projekt

 

Ph.d. studerende Jane Thomsen
Cand.scient.san., sygeplejerske
jane.thomsen@rsyd.dk

Beskrivelse af ph.d. projekt

Ph.d. studerende Mette Løwe Netsey-Afedo
Cand.cur., sygeplejerske
Direkte telefon: 7266 2832 / Direkte telefon 7940 6658
E-mail:
mette.lowe.netsey-afedo@rsyd.dk

Beskrivelse af ph.d. projekt følger


Ph.d. studerende Trine Gregersen
Cand.cur., sygeplejerske
Direkte telefon 7940 6774
E-mail: trine.gregersen@rsyd.dk

Beskrivelse af ph.d. projekt følger


Siden er sidst opdateret 13-03-2019.
Kontakt: admtda



Sygehus Lillebælt | Telefon 76 36 20 00 | Send sikker e-mail til Sygehus Lillebælt