Gå til indhold
FORSIDEN | PRINT | SITEMAP |
Header

Kontaktoplysninger

Fysio- og Ergoterapi, Vejle Sygehus

Beriderbakken 4, 7100 Vejle

Vi bor på 10. sal i bygning A, og du finder os ved at følge den gule streg i gulvet fra hovedindgangen til Stjernetårnet og tage elevatoren eller trappen til 10. sal. 

Tlf.: 79 40 61 51

På hverdage mellem kl. 7.30 - 15.00 er vi ved telefonen i sekretariatet, hvis du har spørgsmål eller vil melde afbud. Du er også meget velkommen til at sende os en mail.

Mail

Sikker mail med NemID eller afdelingsmail: FysioogErgoterapi.Vejle@rsyd.dk

Chefterapeut

Kirsten Jones

Kirsten.Jones@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 61 50

Afdelingsterapeut

Anniezette Bøgelund

Anniezette.Boegelund.Broendum.Pedersen@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 61 70

  • Håndterapi
  • Intensivt sengeafsnit
  • Kardiologi
  • Medicin 

Afdelingsterapeut

Torben Kjær

Torben.Kjaer@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 61 77

  • Onkologi
  • Organ- og Plastikkirurgi
  • Ortopædkirurgi
  • Urologi

Kliniske undervisere i fysioterapi

Louise Nicole Bie Bogh

Louise.Nicole.Bie.Bogh@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 99 47

Kristine Thomsen

Kristine.Sloth.Thomsen@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 99 47

Klinisk underviser i ergoterapi

Lydia Fredensborg

Lydia.Marie.Brosbol.Fredensborg@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 61 63

Tillidsrepræsentant for fysioterapeuter

Gitte Tirsgaard

Gitte.Tirsgaard@rsyd.dk

Tlf:. 79 40 61 51

Tillidsrepræsentant for ergoterapeuter

Margrethe Storgaard

Margrethe.Storgaard@rsyd.dk

Tlf.: 79 40 61 51


Siden er sidst opdateret 30-08-2021.
Kontakt: admtda



Sygehus Lillebælt | Telefon 76 36 20 00 | Send sikker e-mail til Sygehus Lillebælt | Tilgængelighedserklæring